دبیرستان دخترانه غیردولتی مبتکران تبریز اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز

فهرست منابع سؤالات آزمون سراسری سال 1395

دروس عمومی:


ادامه مطلب...

مدیریت کنکور

هر سال تابستان برای یک عده از داوطلبان عزیز، پایان مقطعی به نام «کنکور» و برای عده دیگری، آغاز فصلی از تحصیل به نام «آمادگی برای کنکور» است. معمولاً داوطلبان عزیزی که می‌خواهند در کنکور شرکت کنند از تابستان سال قبل به طور جدی شروع به مطالعه می‌کنند. آغاز کردن مطالعه برای کنکور به صورت جدی، نیاز به یک عنصر بسیار مهم و اساسی دارد و آن هم مدیریت این مقوله است. در واقع، هر یک از کنکوری‌های عزیزی که می‌خواهند در آزمون سراسری رتبه خوب و راضی‌کننده‌ای به دست آورند، می‌بایست حتماً در مدت زمان آمادگی برای کنکور و جوانب مختلف این آمادگی، کارهایی را انجام دهند که در این مقاله از آن به عنوان «مدیریت کنکور» نام می‌بریم.

 

ادامه مطلب...

سخنی با کنکوری‌های 94

 آزمون سراسری در راه است

اردیبهشت ماه

اواخر اردیبهشت ماه مساوی است با امتحانات پایان سال تحصیلی جاری. عده‌ای از داوطلبان تصور می‌کنند که این امتحانات، ترمزی برای برنامه مطالعاتی آنهاست و در این دوران مجبورند که به جای تست‌زنی، به مطالعه برای یک آزمون تشریحی بپردازند. باید به این دوستان گفت که در چند سال اخیر، سؤال‌های آزمون سراسری بیشتر از پیش فرادانشی شده است و نمی‌توان با روش‌های عجیب تستی یا رد گزینه از پس این آزمون برآمد؛ بلکه برای موفقیت باید دانشی عمیق داشت؛ چیزی که شما به یاری آزمون تشریحی بهتر به آن خواهد رسید، پس نگران از دست دادن زمان نباشید و دروس امتحانی خود را با دقت و عمیق بخوانید.

ادامه مطلب...

آزمودن قبل از آزمون

هر چه به زمان برگزاری آزمون سراسری نزدیک می‌شویم، فعالیت‌های شما کنکوری‌های عزیز هم زیادتر می‌شود. بعضی از شما حجم و ساعت مطالعه خود را بالا می‌برید و برخی دیگر، تغییراتی در برنامه مطالعاتی خود می‌دهید و گروهی نیز کمی به خود استراحت داده و دوباره مطالعه را با انرژی ادامه می‌دهید. یکی از کارهایی که بسیاری از داوطلبان برای سنجیدن خود یا مطالعه بهتر انجام می‌دهند این است که در آزمون‌هایی که مؤسسات مختلف برگزار می‌کنند، شرکت می‌نمایند. البته بسیاری دیگر از داوطلبان هم تصمیمی برای شرکت در این آزمون‌ها ندارند. با توجه به اینکه آزمون‌های جامع از مدتی قبل شروع شده است و عده قابل توجهی از داوطلبان هم در این آزمون‌ها در مؤسسات مختلف شرکت می‌کنند. در این مقاله تصمیم داریم درباره نحوه مطالعه و نیز مهم‌تر از همه، کارهایی که قبل و بعد از گرفتن نتیجه می‌بایست انجام دهید، بحث کنیم.

ادامه مطلب...

میانگین درصدهای بهترین داوطلبان آزمون سراسری 92 و 93

میانگین درصدهای بهترین داوطلبان آزمون سراسری 92 و 93

«من باید شیمی را چند درصد بزنم تا در رشته پزشکی قبول شوم؟»

تمام مشاوران، برنامه‌ریزان درسی و حتی معلم‌های سال چهارم با پرسش‌هایی مشابه جمله یاد شده آشنا هستند؛ پرسش دانش‌‌آموزانی که منتظر یک حکم قطعی هستند تا بر اساس آن تصمیم بگیرند. آنها می‌خواهند بدانند که برای هر درس باید چه درصدی کسب کنند تا بتوانند در رشته و دانشگاه ایده‌آلشان پذیرفته شوند، و وقتی به آن‌ها گفته می‌شود که دادن حکم قطعی در این زمینه غیرممکن است، این موضوع را پای بی‌اطلاعی مشاور یا معلم می‌گذارند و جذب مؤسسه‌ها و مراکزی می‌شوند که از داوطلبان هزینه‌های هنگفت می‌گیرند و براحتی حکم صادر می‌کنند و جالب‌تر آنکه با اطمینان می‌گویند که اگر داوطلب به آنها اعتماد کند، با هر سطح علمی و دانشی که باشد، می‌تواند در رشته و دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شود!

 

ادامه مطلب...

فهرست حذفیات منابع سؤالات آزمون سراسری 94

فهرست حذفیات دروس عمومی و تخصصی تمام گروه ها توسط سازمان سنجش مشخص شدند.

ادامه مطلب...

آمار پاسخگویی داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی

بارها از زبان مسؤولان سازمان سنجش شنیده‌ایم که ظرفیت پذیرش برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بسیار بالا رفته است و اگر هدف داوطلبی ورود به مؤسسات آموزش عالی باشد حتی می‌تواند بدون شرکت در آزمون سراسری در تعداد قابل توجهی از رشته‌ها پذیرفته شود.

ادامه مطلب...

آمار پاسخگویی داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی

آمار پاسخگویی داوطلبان به سؤال‌های آزمون سراسری سال‌های 91 و 92، داوطلبان چگونه پاسخ داده‌اند؟

ادامه مطلب...

ضرایب دروس در رشته های مختلف زیرگروه ها

داوطلبان عزیز کنکور سراسری: برای اطلاع از ضرایب دروس عمومی و تخصصی در رشته های مختلف زیرگروههای 5 گانه به صفحات 12-9 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1393 مراجعه فرمایید.

فایل های ضمیمه :

تراز کنکور

یکی از مسایلی که کنکوری‌ها به شکل‌های گوناگون با آن درگیر هستند نمره تراز است. احتمالاً تا به حال برای شما هم، سؤالاتی درباره تراز، نمره و رتبه پیش آمده که به درستی پاسخ آن را نمی‌دانسته‌اید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به نکاتی درباره نمره تراز و شیوه محاسبه آن در کنکور بپردازیم. ذکر این مطالب به آن دلیل اهمیت دارد که شما بتوانید نقاط قوت و ضعف خود را دانسته و به صورت بهتری برای کنکور آماده شوید.

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...